66-400 Gorzów / Piłsudskiego 47
530433874
biuro@naturalniedlazdrowia.com.pl

„Rozmowy o odżywianiu” Część pierwsza: Dlaczego nie możesz schudnąć?

Dietetyk Kamila Dulęba Dziębowska zaprasza do wizyt online oraz stacjonarnie do Gabinetu dietetycznego w Gorzowie oraz w Wągrowcu

rozmowy o odzywianiu

Zapraszam Ciebie do mojej przestrzeni dotyczącej odżywiania, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zapraszam do posłuchania podcastu, który jakiś czas temu nagrałyśmy:

Rozmowy o odżywianiu –  Część pierwsza: Dlaczego nie możesz schudnąć?

Z tego podcastu dowiesz się jakie są najczęstsze przyczyny zaburzonej redukcji tkanki tłuszczowej.

Omawiamy kilka wstępnych tematów, m.in. rolę odpowiedniego nawodnienia czy podjadania pomiędzy posiłkami.

Jeśli Masz tematy, które Ciebie interesują i które możemy opowiedzieć, proszę o komentarze pod filmem.

Każda zmiana stylu życia wymaga samodyscypliny, a osoba chcąca dokonać tej zmiany musi mieć silny powód, żeby faktycznie tego chcieć, żeby tę dyscyplinę trzymać, mieć tę motywację do zrobienia czegoś dla siebie.

Priorytety są różne: może to ma być poprawa samopoczucia i zdrowia ( jeśli dana osoba ma taki priorytet to gratuluję jest on najważniejszy), znalezienie przyczyny dlaczego włosy wypadają, dlaczego skóra jest sucha, dlaczego ktoś nie ma siły ćwiczyć regularnie, a wokoło słyszy, że ćwiczenia i ruch są takie zdrowe(oczywiście są, jeśli taka osoba może i ma siłę ćwiczyć), czy eliminacja dolegliwości lub po prostu chęć ubrania sukienki, która leży w szafie kilka lat, ponieważ dana osoba podejmowała już tyle prób ,że po 1: nie ma na to chęci, po 2: nie znalazła osoby, która dostosowała by jadłospis do własnych potrzeb: często jest np. tak, że osoba np. z niedoczynnością tarczycy, insulinoopornością czy innymi zaburzeniami hormonalnymi nie może schudnąć i nie może znaleźć przyczyny dlaczego jej to nie wychodzi, często kobiety po prostu dużo ćwiczą, a waga nadal nie spada, często pojawiają się obrzęki i właściwie dana osoba nie wie jak wreszcie tę wagę zgubić, a po 3: ktoś może być zniechęcony/zniechęcona.

Nie chodzi tu o krótka utratę wagi ciała, tylko o długotrwałe rezultaty.

Każda zmiana stylu życia to wyjście ze strefy bezpieczeństwa i wygody, którą znamy. Proces zmiany wymaga samodyscypliny, żeby dana osoba chciała dokonać zmiany.

Dietetyk Kamila Dulęba-Dziębowska           

Zapraszam do posłuchania

     

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Call Now Button