fbpx
66-400 Gorzów / Sikorskiego 123/18
530433874
biuro@naturalniedlazdrowia.com.pl

Testy na nietolerancję pokarmową

Dietetyk Gorzów Kamila Dulęba - Dziębowska

Nietolerancja pokarmowa dotyczy nieprawidłowej reakcji organizmu na składniki pożywienia.

U 45% populacji może występować negatywna reakcja organizmu na pokarmy (np. różnego rodzaju uczulenia).

Dolegliwości, jakie występują po spożyciu nietolerowanych pokarmów mogą pojawić się po 2 lub po 3 dniach od jego spożycia. Objawy te są bardzo niespecyficzne i większość osób nie wiąże ich z tym co zjada, czym się odżywia.

Objawem nietolerancji pokarmowej mogą być miedzy innymi :zaparcia, biegunki, wzdęcia, zespół jelita nadwrażliwego, problemy skórne, bóle głowy, zatrzymywanie wody w organizmie.

Podczas wizyty u dietetyk Kamili Dulęby Dziębowskiej ( dietetyk Gorzów / Wągrowiec ) dowiesz się jaki rodzaj  badań na nietolerancję pokarmowa wybrać dla siebie oraz jakie działania dietetyczne podjąć żeby dolegliwości na nietolerowane pokarmy ustąpiły. Odpowiem na Twoje pytania i wątpliwości w tej kwestii.

Jeśli wykonałeś lub wykonałaś badania w kierunku nadwrażliwości pokarmowej i nie wiesz w jaki sposób wprowadzić u siebie zalecenia związane z eliminacją danego pokarmu, również otrzymasz wsparcie dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę uwzględniając dodatkowe problemy zdrowotne oraz odpowie na pytania.

Musisz wiedzieć że samo wyeliminowanie danego pokarmu z diety nie zawsze jest tu wystarczające. W zamian musimy dostarczyć dla organizmu inny produkt, który pokryje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.


 

slide8
Owoce również mogą być przyczyną nietolerancji pokarmowej.
Call Now Button