66-400 Gorzów / Piłsudskiego 47
530433874
biuro@naturalniedlazdrowia.com.pl

Dieta Wegetariańska – Jadłospis i Porady

Dietetyk Kamila Dulęba Dziębowska zaprasza do wizyt online oraz stacjonarnie do Gabinetu dietetycznego w Gorzowie oraz w Wągrowcu

Dieta wegetariańska - jadłospis | porady | jak zacząć | Dietetyk Online Kamila Dulęba Dziębowska | Gabinet Dietetyczny Naturalnie Dla Zdrowia

Wegetarianizm i dieta wegetariańska polegają na wyłączeniu z jadłospisu produktów spożywczych pochodzących od zwierząt z różnych względów. Można wyróżnić kilka odmian tego modelu żywienia, które są mniej lub bardziej rygorystyczne.

 

 

Semiwegetarianizm, ta odmiana diety wegetariańskiej dopuszcza uzupełnienie diety produktami mlecznymi, jajkami oraz w ograniczonej ilości rybami i drobiem.

Laktoowowegetarianizm, charakteryzuje się tym, że wyklucza z diety mięso, ryby, i owoce morza, natomiast dopuszcza spożycie nabiału oraz jaj.

Laktowegetariznizm, ten rodzaj diety wegetariańskiej dopuszcza spożycie nabiału. W diecie laktoowowegetarian nie występuje mięso, ryby, owoce morza i jaja.

Bardziej restrykcyjną odmianą wegetarianizmu jest weganizm. W dietach wegańskich z produktów spożywczych dostarczających składniki odżywcze brane są pod uwagę tylko produkty pochodzenia roślinnego, jak: warzywa, owoce, pestki, zboża czy też glony.

Wegetarianizm jak każda dieta eliminacyjna ma swoje zalety ale również wady.

Dieta wegetariańska w zależności od stopnia rygoru dietetycznego charakteryzuje się brakiem składników odżywczych, którymi są: witamina B12, wapń, witamina D, żelazo i cynk. Składniki mineralne, jak wapń, żelazo czy cynk są w tym modelu żywienia trudniejsze do wykorzystania przez organizm (biodostępność).

Dieta Wegetariańska – Jadłospis i Porady

Jeśli jesteś osobą dorosłą i decydujesz się na zastosowanie diety wegetariańskiej, to przed jej zastosowaniem na własną rękę, warto skontaktować się z dietetyk online Kamila Dulęba Dziębowska. Dietetyk wyjaśni zasady diety wegetariańskiej, powie co jeść i jak zacząć, ułoży jadłospis oraz odpowie na pytania.

Dieta wegetariańska - Dieta wegetariańska - Dietetyk Online Kamila Dulęba Dziębowska | Gabinet Dietetyczny Naturalnie Dla Zdrowia

Dieta wegetariańska – Dietetyk Online Kamila Dulęba Dziębowska | Gabinet Dietetyczny Naturalnie Dla Zdrowia

    Call Now Button