66-400 Gorzów / Piłsudskiego 47
530433874
biuro@naturalniedlazdrowia.com.pl

Dietetyk na NFZ Gorzów Wlkp.

Dietetyk Kamila Dulęba Dziębowska zaprasza do wizyt online oraz stacjonarnie do Gabinetu dietetycznego w Gorzowie oraz w Wągrowcu

koszyk z truskawkami naturalnie dla zdrowia
Czy jest możliwość skorzystania z wizyty u dietetyka na NFZ?

Naturalnie dla Zdrowia oto pierwsza myśl, która kojarzy się z dietetykiem, specjalistą do spraw żywienia, który pomaga w doborze indywidualnej diety. Celem wizyty u dietetyka jest również uzyskanie porady w zakresie odżywiania, zmiany lub korekty nawyków żywieniowych.

Badania naukowe wskazują, że odpowiednio dobrana dieta, która staje się stylem życia wpływa na poprawę samopoczucia, polepsza funkcjonowanie organizmu oraz może chronić przed występowaniem chorób.

Ze zdrowiem jest tak, jak z butami:  Jeśli kupisz solidne, skórzane buty to posłużą one Tobie wiele lat. Natomiast jeśli zainwestujesz dużo mniejszą kwotę w buty z dermy mając nadzieję, że będziesz je nosić przynajmniej dwa sezony to jest to mylne. Można się spodziewać, że jeszcze w tym samym sezonie będzie konieczność zakupu jednej lub dwóch kolejnych par nowych butów z dermy żeby dotrwać, np. do końca zimy.

Dlaczego porównałam buty do zdrowia?

Jeśli nie inwestujesz we własne zdrowie, którego ważnym elementem jest indywidualnie przygotowana dieta, zalecenia żywieniowe, umiejętność wyboru odpowiedniej żywności, sposób jej przygotowania, sposób przechowywania żywności, a wreszcie sposób produkcji żywności, wówczas można się spodziewać, że po pewnym czasie pojawią się niekorzystne objawy ze strony organizmu czy tez choroba. W efekcie bez obrania odpowiedniego kierunku, taka ignorancja organizmu będzie znacznie więcej kosztowała niż wizyta u dietetyka i dobór indywidualnej diety.

Codzienne drobne dolegliwości, jak np. zaparcia, wzdęcia, sucha skóra, zmęczenie po wstaniu z łóżka czy migrenowe bóle głowy nie wydają się konieczne żeby odwiedzić lekarza, a już na pewno nie żeby pójść do dietetyka.

Musisz również wiedzieć że zdrowa dieta nie musi być droga. Nie chodzi tu o to żeby kupić, np. dżem bio / eko.

Dlatego dietetyk lubuskie Kamila Dulęba Dziebowska – stawiam na pierwszym miejscu indywidualne podejście dietetyczne do pacjenta. Jest to podstawa mojej współpracy z daną osobą, co pomaga osiągnąć pozytywne efekty w zakresie, np. kontroli glikemii, spadku masy ciała itd. Jest to działanie długofalowe, a nie krótkotrwałe.

     

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Call Now Button